Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Autor Wątek: mam maszynę...  (Przeczytany 8206 razy)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
mam maszynę...
« dnia: Kwiecień 26, 2012, 01:45:36 pm »
... ja mam nowego  łucznika "Basia". dostałam od męża na gwiazdke 1,5 roku temu.
zaczynalam na starym łuczniku, po mamie.
i poza singierem Babci (poruszanym mechanicznie) nie szyłam na innych maszynach.
na moje potrzeby Basia wystarcza.
ale już bym chciała nową.
o janome duzo pozytywnych opinii czytałam
ciężko sie wsród maszyn odnalezc :P

Reklamiarz

• Utrzymuje serwis
  • polecajšc usługi

Dorunia

• Użytkownik
  • **
Odp: mam maszynę...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2012, 01:17:44 pm »
Ja mam singera 2818 (chyba), wcześniej szyłam na maminym stareńkim Łuczniku, czasem mam wrażenie że na prostych ściegach sprawował się suuper, tolerował wszystkie tkaniny i grubości. Marzy mi się jakiś sympatyczny owerlok, ale na razie pustki w kieszeniach.

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2012, 08:44:45 am »
A moja mama ma tescową, jakąś tam, sam jej na prezent zakupiłem, ale też się da na niej szyć,

fakt nie mam porównania bo pracowałem tylko na przemysłowych maszynach do szycia a przecież przemysłówka to nie domowa no ale szyje i od czasu do czasu korzystam ;)

Mamy na targowicy wystawki czyli sprzęt niemiecki, tam też mają maszyny do szycia ale obawiam się kupić z uwagi na źle wydane pieniądze, jeśli ktoś to wyrzucił to znaczy się coś było nie tak.

Dorunia

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2012, 12:39:13 pm »
Jedyny problem z maszynami przemysłowymi, że nie są wieloczynnościowe i trzeba by mieć choć stębnówkę i owerlok. Ale przyznam, że nie by uszczęśliwiła taka łańcuszkowa i porządny owerlok z nożem. ::)

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2012, 07:00:36 pm »
no ja mam jeszcze taką starą nożną niemiecką, a raczej mamusia, jak się rozbuja nogę to szyje że aż śmiga ale tylko 1 ścieg no i te obroty :)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2012, 07:30:05 pm »
moja babcia ma starego noznego singera. śmiga az miło, wszstkie wnuki przezyl ;P

co do łucznika to mam podobne wrazenia, tym bardziej ze tamten stary z lat 80tych mial solidna konstrukcje, te nowe sa chinskie i plastikowe  :-\

Dorunia

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2012, 03:08:17 pm »
Koniec samoudręczenia się, maszyna musi jechać do mechanika, bo inaczej albo ja albo ona... >:(

Dorunia

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2012, 04:11:48 pm »
No na razie maszyna śmiga, aż miło, oby jej tak na dłużej zostało.
Mechanik jak zobaczył moją maszynę to skomentował - a kto to kupuje takie badziewie za 500 zł, trzeba kupić maszynę za 3000 zł i będzie szyła aż miło. Fajnie, to może mi za sponsoruje   ;)

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2012, 10:25:41 pm »
Jak ma się kasiorkę to można i za więcej kupić maszynę do szycia, ale jak się nie ma to i taka maszyna do szycia za 150 zł też cieszy a szczególnie to że można sobie pośmigać w automacie i ręki nie trzeba męczyć ...

bajeczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2015, 07:41:08 pm »
Mam duży sentyment do starych maszyn, ale teraz to raczej pełni funkcję dekoracyjnego mebla niż miejsca pracy i pasji ;) Moja maszyna, z której jestem bardzo dumna
to prezent na moje okrąglutkie urodziny. Wydawałoby się że jak na hobby zakup maszyny do szycia z funkcją haftów firmy BERNINA to przesada. Ale moja pasja powoli staje
się również moim nowym zawodem. Najlepiej widać to po rzeczach, które wystawiam na aukcje. Wiedziałam, że hafty są teraz bardzo pożądane, ale pozytywnie zaskoczyło mnie, że
tak wiele osób chciało kupić ode mnie koszulkę z pięknym kolorowym ornamentem wyhaftowanym na Berninie ;)

ewa_m

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2016, 02:51:03 pm »
A ja posiadam JUKI HZL F-400 i jest genialna! Tu jest opis ze strony przez która ją znalazłam http://szyjwdomu.pl/maszyny-domowe-juki/maszyny-komputerowe/juki-hzl-f400/ gdyby kogoś interesowało co to za maszyna, bo z tego co piszecie widzę, że nikt nie posiada tej marki, a na prawdę jest warta chociażby zapoznania się z nią! Kupiłam ją w sklepie http://www.swiatagd.com/ - sklep bardzo profesjonalnie podszedł do transakcji, udzielił mi odpowiedzi na wszystkie pytania, a zamówienie zrealizował błyskawicznie!

bajeczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2016, 08:50:25 am »
a wgl widziałyście że Bernina teraz konkurs robi? Ja akurat tak jak Wam pisałam  mam nową maszynę ale może któraś z Was się skusi zobaczcie sobie na stronie. Ogólnie chodzi o to, że trzeba im wysłać jakiś projekt, który ma nawiązywać do ich 20-lecia no i jak się którejś poszczęści to maszyna za ponad 5 tys. wpadnie za darmo więc fajna sprawa

bajeczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2016, 04:36:44 pm »
ja mam zaufanie do łucznika, od kilku lat używam modelu Ewa i póki co spisuje sie bez zarzutów. Zastanwiałam się nad zmianą na galerialucznik.pl/pl/p/MALWINA-2070-Wysylka-i-poradnik-gratis-/1041 ale szczerze powiedziawszy nie wiem czy ma to sens póki mój fajnie działa

Krawcowanajuz

• Nowy użytkownik
  • *
    • Krawcowa na już
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2016, 02:37:02 pm »
Ja też mam starą maszynę, którą dostałam od Mamy a ona dostała od swojej mamy w prezencie ślubnym :) Miałam ją ostatnio w naprawie i pan mi powiedział, że do prostych szyć i dla początkujących wystarczy taka. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia to z czasem jak będę więcej szyć to i zacznę myśleć o nowszej, która ma więcej gadżetów :) Pozdrawiam

gizaw

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2016, 06:03:07 pm »
ja akurat teraz sobie chciałam wymienić sprzęt i fajnie trafiłam bo że Bernina ma 20-lat działania to mają bardzo duże promocje na maszyny, miała już od jakiegoś czasu na oku Sew&Go 7 a że teraz cena o 500 zł spadła to się chyba zdecyduję bo czaję się na to cacko już długo :)