Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Autor Wątek: Skrzyneczka  (Przeczytany 8337 razy)

Dorunia

• Użytkownik
  • **
Skrzyneczka
« dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:14:12 am »
Robiłam ostatnio skrzyneczkę dla chrześnicy, niestety zapomniałam zrobić zdjęcie końcowe i przygotowanych motywów do wklejenia.

Zakupiłam skrzyneczkę w markecie budowlanym za kwotę 14,60 zł. Następnie ją wygładziłam papierem ściernym.
Oto skrzyneczka przed malowaniem

Pomalowałam tylko jedną warstwę białą akrylową farbą (farba firmy śnieżka, zakupiona również w markecie budowlanym), miałam zamiar nałożyć dwie warstwy białej farby, ale szkoda mi było rysunku drewna więc zostawiłam z jedną warstwą.

Potem wycięłam motyw z serwetki, rozdzieliłam i pozostawiłam warstwę tylko z nadrukiem i używając rozcieńczonego wikolu z wodą 2:1, przykleiłam motyw na skrzynkę (najpierw posmarowałam miejsce w którym przyklejałam kwiatek, potem nałożyłam motyw i na to posmarowałam jeszcze pędzelkiem dość grubo klejem dzięki temu drobne zmarszczki się wyrównały).

Następnie wkleiłam wydruk na papierze ksero, na dno skrzynki (imię chrześnicy w różnych językach), niestety papier lekko się zmarszczył, lepsza jest metoda z taśmą (przyklejamy taśmę przezroczystą do napisu, moczymy potem w wodzie około 15-20 min i ścieramy palcem papier, następnie przyklejamy taśmę tak jak inne motywy), musiałam na dno nałożyć więcej lakieru, a do tego w jednym miejscu napis mi się lekko pod klejem roztarł.
Niestety nie mam zdjęcia końcowego. Na całość nałożyłam 8 warstw (tyle zdążyłam)

Reklamiarz

• Utrzymuje serwis
  • polecajšc usługi

Gaga

• Aktywny użytkownik
Odp: Skrzyneczka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2012, 10:58:17 am »
Doruniu skrzyneczka śliczna już to widać,szkoda że nie zrobiłaś zdjęcia.
Odwiedź chrześnicę z aparatem  ;) ;D
Sporo przy czymś takim jest pracy.
Mam identyczną skrzyneczka,mocno zabrudzoną,bo niczym nie zabezpieczona była.
Być może że wkrótce ją wykorzystam jak i inne skrzyneczki  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 11:01:00 am wysłana przez Gaga »

Dorunia

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2012, 08:24:52 am »
Właśnie skończyłam chlebak i robię do kompletu dozownik do płynu do naczyń. Pierwszy raz robię coś na plastiku. Moja ośmioletnia córcia poprosiła o lekcje serwetkowania, na razie okleja plastikowe pudełeczko po lodach ma nałożyć ich tyle by wyrównać tłoczenia, a potem będzie malować, naklejać i lakierować. Używam wszystkich farm eko bezwonnych, więc mam nadzieję, że jej nie zaszkodzi.

Gaga

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2012, 12:23:18 am »
Ale pokochałaś decu co ;D
Jak masz foteczki Doruniu to w wolnej chwili podrzuć człowiekowi.
Chociaż się napatrzę,popodziwiam,poślinię z zadrości (zła cecha,oj zła) ;D

I zajęcie dałdziewczynie,to piersze dzieło decupażowe córci?
Brawa dla niej za cierpliwosć :)

Dorunia

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2012, 08:15:31 am »
Gaga, cierpliwości na razie córci starczyło na jedną warstwę papieru, pudełeczko czeka na kolejne warstwy, o malowaniu i upiększaniu nie wspomnę.

Gaga

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2012, 11:03:45 am »
Wakacje za kilka dni,to będzie miała zajęcie dziewczynka.
Przy Tobie Doruniu  napewno powolutku zrobi  ;D

Anna101

• Nowy użytkownik
  • *
    • szwalnia ubroń roboczych
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2016, 07:23:26 am »
Kiedyś dostałam taką zamykaną skrzyneczką na różne drobiazgi. Rzeczy z Decoupage świetnie wyglądają i dekorują wnętrza.
nietuzinkowe torebki http://cote.com.pl