Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Autor Wątek: probowalyscie szyc ....  (Przeczytany 2680 razy)

bajeczka

• Nowy użytkownik
  • *
probowalyscie szyc ....
« dnia: Październik 14, 2015, 10:13:10 am »
moje drogie, probowalyscie szyc wlasna posciel? zastanawia mnie czy to zajmuje duzo czasu i jakie sa efekty? jesli macie zdjecia Waszych dziel to prosze sie pochwalic w tym poscie! pozdrawiam

Reklamiarz

• Utrzymuje serwis
  • polecajšc usługi

gizaw

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: probowalyscie szyc ....
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2015, 07:48:04 pm »
nie zdobylam sie jeszcze na odwage,zeby uszyc posciel, ale to wynika z tego,ze mam ukochana firme Tuchos i posciel zawsze tam kupuje. nie wydaje mi sie,zebym stworzyla cos piekniejszego i lepszego gatunkowo

Gaga

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2016, 11:58:08 pm »
Post z przed kilku miesięcy, ale wiem, że zaglądacie na forum.
Pościeli nie szyłam, miałam taki zamiar. Proste ściegi, nie powinno być trudna pościel do uszycia. Wydawało mi sie, że będzie taniej i sama radość z uszycia czegoś takiego bezcenna (same jaski tak, z zapasów tkaninowych  ;) )
Jednak koszt materiału jest porównywalny a czasem nawet przekroczy cenę z gotowa pościelą.
Lubię pościel z kory (Bielawa),jest gruba, mam pewność, że to 100 % bawełny i po wielu praniach jest z kolorem dobrze i ten plus,nie trzeba prasować
Patrzyłam i na flanelę, bawełnę, nawet coś w rodzaju polara.
Może znacie sklepy z tkaninami, gdzie można zaopatrzyć się w takie tkaniny, ale cenowo dobre.

Krawcowanajuz

• Nowy użytkownik
  • *
    • Krawcowa na już
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2016, 01:56:21 pm »
A ja się pochwalę :) szyłam ostatnio córce pościel...była zachwycona. Mam kilka za sobą. Nie jest to trudno ale co jest potrzebne: najlepiej to wykorzystać starą na rozprucie żeby wiedzieć jak jest przede wszystkim wszyty zamek bo na to potrzeba najwięcej czasu. Ale samo szycie jest proste i na pewno sobie poradzisz.

Gaga

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2016, 10:50:31 pm »
Pościel w cudne serduszka  :D
Po praniu trzeba prasować prawda?
Ja leniwa..... kobitka jestem  :P

gizaw

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2016, 01:26:24 pm »
Ja też próbowałam szyć własną pościel w domu, ale to nie jest taka prosta sprawa, tym bardziej dla początkujących. Miałam problem z wszyciem zamka, ale teściowa mi pomogła i wspólnie ją skończyłyśmy. W tym tygodniu zabieram się za szycie zasłon i kupiłam sobie taką książkę http://www.galerialucznik.pl/zaslony_i_inne_dekoracje_okienne i mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi sprawnie i szybko! :)