Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Autor Wątek: Tkaniny na zasłony  (Przeczytany 2664 razy)

Kamila

• Nowy użytkownik
  • *
Tkaniny na zasłony
« dnia: Październik 18, 2014, 12:24:14 pm »
Jakie polecacie tkaniny na zasłony.
Mam taki wybór: aksamit , mora, brokat, żakard,  perkal, juta, woal , szyfon, tiul, Najbardziej pasuje mi żakard bo jest taki uniwersalny.

« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2014, 10:39:41 am wysłana przez Admin »

Reklamiarz

• Utrzymuje serwis
  • polecajšc usługi

Gaga

• Aktywny użytkownik
Odp: Tkaniny na zasłony
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2014, 07:57:39 am »
Witaj Kamila  ;D
To zależy od tego,jaki efekt chcesz uzyskać w oknie,czy typowo ozobny (woal,szyfon,tul,bawełna,perkal),czy zasłona jak nazwa wskazuje,ma zasłanić przed sąsiadami Twoje gniazdko  :D
Sprawdż,czy nie prześwituje mocno pod światło,jeśli chcesz mieć taką zasłonkę"pewną".

Żakardowe są uniwersalne,a wybór tkanin jest ogromny  :)

Malwinka1988

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2014, 11:30:34 am »
Żakardowe sa faktycznie uniwersalne. Ale ja np mam żaluzje i zasłony oraz firanki traktuję dekoracyjnie i ma z cienkiego muslinu.

Gaga

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2014, 12:50:54 am »
Witaj Malwinika  :)

Ja polikwidowałam zasłony w mniejszych pokojach i kuchni ;D (w salonie są tylko dekoracyjnie)
Firana w małych pokoikach dana jest na całe spore okno od ściany do ściany, optycznie powiększa pomieszczenie,jest jaśniej. :D

W kuchni wisi malutka firanka(nie zazdroska),co wymusza ustawienie mebli w kuchni (i w pokoikach)
Po likwidacji tradycyjnego karnisza,również kuchnia wydaje się optycznie większa.

Nie zbiera się dodatkowy kurz, ::) mniej do prania, ;) optycznie małe pomieszczenia się powiększyły.
Prosto,wygodnie to opcja dla leniwych, ;) ;D bo firany być muszą i to proste bez wycięć,do parapetu minimum  :-\

Jednak zasłonki,choćby delikatne, nadają wnętrzu przytulności  :D i nie zarzekam się,że czegos nie zmienię  ;) :)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2014, 12:53:21 am wysłana przez Gaga »

Krawcowanajuz

• Nowy użytkownik
  • *
    • Krawcowa na już
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2016, 02:25:27 pm »
U mnie zasłony wiszą tylko na ozdobę. Wiszą takie paski po bokach ;) i już mi się opatrzyły. Przymierzam się do zmian. Długo zastanawiałam się jaki kolor. Podobają mi się wzory 3D.  Jak tak patrze na niektóre wzory to są tak piękne to zastanawiam się jak by to wyglądało w rzeczywistości jak wisi. Pościel widziałam na żywo ale zasłon nie. Znalazłam ostatnio sklep, który sprzedaje takie zasłony http://www.tekstylialand.pl/  bo materiału nie ma nigdzie w hurtowniach, żeby uszyć samemu. Nie wiem sama co o tym sądzić...

Gaga

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2016, 11:22:05 pm »
Na podanej stronie w Promocji jest bukiet margaretek, chyba to jest w 3D.
Zasłony są ciekawe.
Myślę, że zaryzykować możesz. Jak pasują tylko do reszty mieszkania, chyba muszą być wolne boki, nie zagracone mebelkami.
U mnie akurat, jedna by się schowała za meble a druga ścisnięta, to odpadają tego typu wzory ,bo zero efektu by było :)
Najwyżej materiał wykorzystasz do czego innego. Od czego jest recykling  ;) :P

malisan

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2016, 07:46:34 pm »
Mi się bardzo podobają tiulowe, wyglądają bardzo delikatnie i jednocześnie świetnie się komponują z moim nowoczesnym wnętrzem w domu. Taki delikatny akcent, żeby nie było nazbyt surowo. Nie wiem tylko gdzie mogę kupować takie materiały poza bazarkiem w moim miasteczku. Wybór jest dość okrojony, więc myślę o sieci. Może któraś z Was ma jakiś polecany sklep? Znalazłam coś takiego jak hurtownia tkanin która ma wybór jak bym chciała ale nie wiem czy można kupować tam nie jako firma?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2016, 07:49:02 pm wysłana przez malisan »