Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Autor Wątek: jak wszywam zamek w okrągłą torebeczkę  (Przeczytany 3174 razy)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
jak wszywam zamek w okrągłą torebeczkę
« dnia: Kwiecień 26, 2012, 07:06:53 pm »
jest to mój sposób, od a do zet :)
polecam osobom, które jak ja, nie chcą bawić sią w bezszwowe poszewki, albo jak ja, nie wiedzą jak się w to bawić :P

zaczynamy od tego że mamy już oczywiście gotowe 2 koła (niedługo pojawi sie i taki tutek)

zaznaczam środek w zamku i na kole ktore będzie przodem torebki, przypinam pierwszą szpilkę

potem kolejne. pomagam sobie palcem, delikatnie, bez naciągania taśmy zamkowej, trzeba ją tylko lekko popychac, a sama sią pięknie ułoży po łuku. teraz używam kilku szpilek, na początku była jedna za drugą ;)

przypinam w ten sposób cały zamek

podkładam pod maszynę, początek przeszywam 2 razy, tj, daję na wstecznym ;)

jak widzicie, zamek jest rozpięty lekko, ułatwia to moim zgrabnym paluszkiem przyszycie

po przeszyciu kilku cm wbijam igłę, podnoszę stopkę i przesuwam suwak za igłę

i jadę dalej delikatnie, powoli żeby zachować łuk

koniec również przeszywam na wstecznym

"gołe" koło nakladam na to z wszytym zamkiem, ukladam równo, pilnuję wzoru jesli trzeba itd. przypinam sobie na dole szpilkami, żeby się nic nie przesuwalo w trakcie przypinania zamka
(zaczynam od dopasowania materiału przy końcu i początku zamka)

chwytam brzeg gołego koła i przypinam drugą stronę taśmy zamkowej

rozpinam zamek na 2/3 długości

przekładam i analogicznie do 1 koła wszywam zamek na brzegu drugiego

wychodzi tak:

otwieram zamek

i zawijam minimalnie  brzeg koła z wszytym zamkiem na stronę która będzie wewnatrz torebki

oczywiscie wszystko na szpilkach, a efekt z drugiej str jest taki

teraz przyszywam wywinięte brzegi, ostrożnie, wolno, bo to co naszyję będzie juz widać na wierzchniej stronie torebeczki.

i zamek wszyty

c.d.n
:P

Reklamiarz

• Utrzymuje serwis
  • polecajšc usługi