Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Autor Wątek: biedronkowa aplikacja krok po kroku  (Przeczytany 5651 razy)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
biedronkowa aplikacja krok po kroku
« dnia: Kwiecień 21, 2012, 10:42:46 am »
uprzedzam że zdjęć jest 20 :P
proszę o info czy tyle może być, czy rozmiar ok itd

no to zaczynamy

wybieramy sobie motyw. możemy narysować sami, poprosić kogoś uzdolnionego, albo skopiować z internetu. z tego ostatniego staram sie nie korzystać, chyba że się w czymś zakocham albo jest to specjalne zamówienie, jak z biedronką :)

najlepszym sposobem na zrobienie dobrego szablonu jest dla mnie odrysowywanie z monitora. więc najczęściej robię czegoś zdjęcie, otwieram w programie paint , zmieniam rozmiar i odrysowuję.

do gotowego obrazka przykładam flizelinę i kopiuję. dlaczego kiedys robiłam sobie dodatkowe szablony z papieru nie wiem :P roboty miałam 2 razy więcej

trzeba każdy element narysować osobno, staram sie robic to ciasno, nie lubie marnować materiału :P, w końcu jestem z Poznania

potem szukam natchnienia, przewalam sterty matariałów , dopasowuje kolory itd itp

w miedzy czasie złośliwe dziecko spragnione uwagi wylewa wodę z żelazka :P, na szczęście zimnego

każdy element aplikacji nakładam na wybrany materiał i naprasowuję, pod warunkiem że uda mi sie odzyskać żelazko ;P

wycinamy

przygotowuje sobie materiał który bedzie stanowił tło obrazka. najcześciej jest to płótno. podprasowuje całosc zelazkiem. jest szansa że mniej sie bedzie marszczyc przy szyciu ;P. no i łatwiej sie naszywa, i ładniej wygląda :)

rozmieszczam motyw na obrazku

a nastepnie decyduje co w jakiej kolejności bedę naszywać. przypinam szpilkami. w trakcie naszywania trzeba bardzo uważać zeby nie naciagac materiału.

srednio lubiana przez mnie część pracy_ wyciągam nitki od spodu, związuję i obcinam
robię to systematycznie, przy wielu drobnych elementach wiązania jest sporo

czasem podklejam elementy, kiedy sa drobne, kiedy wiem ze sie przesuną, polecam klej przy okazji, nie znam lepszego ;)

no i teraz biedroneczka czeka na slepia. ta dostanie ręcznie szyta twarz.

c.d.n.  :-*

Reklamiarz

• Utrzymuje serwis
  • polecajšc usługi

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
Odp: biedronkowa aplikacja krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2012, 02:10:52 pm »
Dla faceta, który nie robił nigdy takich rzeczy to po prostu odsłona sztuki magii, od teraz mogę sam czarować.

Widząc taki tutorial na temat szycia aż mi się chce wsiąść w samochód i pognać do mamusi bo ona ma maszynę do szycia i mnóstwo różnych skrawków materiałów.

Ale aby nie być gołosłownym to przygotuję się do woreczka z aplikacją, no fajnie by było jakbym uszył Spanch Boba, ale to pewno za skomplikowane by było, lepiej zaczną od prostego samochodziku, tylko aby zabawa była przedniejsza muszę to zrobić razem z synem, on będzie wycinał elementy z materiału ...

Tylko jaki ścieg należy ustawić, aaaa i kurcze nitki kolorowe muszą być uuuuu coś czuję że jak się nie robi tego seryjnie to dłuuugo będę się przygotowywał aby zebrać wszystkie potrzebne materiały :)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2012, 09:46:05 pm »
ja uzywam zygzaka, w róznym rozmiarze, i zmieniam gestośc. hmm, nawet nie wiem jak to sie fachowo mowi :P

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2012, 08:20:49 am »
Na zdjęciach widać że jest to tylko 1 przejście maszyny do szycia, zazwyczaj szyłem po lewej stronie (skracałem poszewki na poduszki) wykonywałem po kilka przejść maszyny :)  i odwracałem materiał więc nie było problemy z początkiem szycia i końcem szycia ucinałem po prostu nitki i zostawiałem sobie.

Jednak szyjąc po prawej stronie wydaje mi się to skomplikowane jak mam to zrobić aby było tak profesjonalnie uszyte że nie widać jest początku ani końca szycia, czy po zakończeniu szycia muszę tą nitkę przewlec za pomocą igły na drugą stronę ?

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2012, 05:41:27 pm »
no ja wole na prawej szyc, bo wiem ze ladnie wyjdzie ;)
po skonczeniu szycia nitke od spodu  ciągniesz delikatnie, wtedy wyciaga nitke która jest od góry
mozna zakonczyc przeszywając pare razy, ale jakos wole ten moj sposób

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2012, 07:48:49 am »
... to sobotę w takim razie poćwiczę sobie trochę ;)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2012, 12:05:44 pm »
poćwicz :D sprawdzalam tego waszego pampra, i jesli poszukasz mało elementowego obrazka to sie jak najbardziej nadaje
byle nie robic małego na poczatek :)
i szukaj materiałów które się mało pruja na starcie

a moja aplikacja ma sie dobrze :D

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2012, 01:12:50 pm »
Końcowy efekt zajefajny, jednak ja zacznę od nauki szycia, czyli chcę najpierw opanować ściegi.

Ciekaw tylko jestem czy maszyna z TESCO będzie się nadawała do takiego szycia bo jak do tej pory to średnio mama jest z niej zadowolona bo nitka jej się często zrywa.

bajeczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2017, 01:49:12 pm »
śliczne te wasze cuda. Ja się uczę ze strna przepisnaszycie.pl. Fajne mają to że berdzo dokładne opisują co nalezy zrobić. no i od razu można sobie stopień trudności spradzić. poki co za zbyt trudne i zbyt pracochłonne sie nie biore :D ale wszystko przede mną!