Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Autor Wątek: decoupage  (Przeczytany 16646 razy)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
decoupage
« dnia: Kwiecień 20, 2012, 10:29:14 am »
technika polegająca na zdobieniu przedmiotów, najczęściej drewnianych, przy pomocy kleju i chusteczek z nadrukami ( np obiadowe)
no ale można szaleć, drukować motywy, wykorzystywać papier czerpany, bibuły, suszone kwiaty. czego dusza zapragnie :D
mam za sobą małą malutką przygodę z decoupage, oczywiście próbowałam go już na materiale :) , żeby w szyciu wykorzystać :)
poszukam fot, pozmniejszam i wrzucę :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2012, 11:38:30 am wysłana przez Admin »

Reklamiarz

• Utrzymuje serwis
  • polecajšc usługi

Dorunia

• Użytkownik
  • **
Odp: decoupage
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2012, 01:14:51 pm »
Ja właśnie mam za sobą malutkie próby i szykuję się do poważniejszych teraz. Chcę odświeżyć meble córce w pokoju. Zakupiłam co trzeba, teraz tylko muszę znaleźć motywację i czas.  8) Czeka na mnie również chlebak, mężu zakupił, postawił i oczekuje chyba, że coś z nim zrobię.  ::)

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2012, 08:40:18 am »
Tak się zastanawiam qrcze nad tymi materiałami z nadrukiem, mam przecież taką możliwość że mogę robić nadruki na tkaninach, muszę jak najszybciej przygotować jakiś tekst z ofertą o tym a może da się coś zarobić na komputer dla chłopaków bo mają taki stary że nawet internet im słabo działa.

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2012, 03:48:38 pm »
ja dzis zrobiłam skrzyneczke, uzywam kleju do decoupage, ale oklejam materiałem, jakos jednak te cinkie rwące chusteczki mi nie podpadły ;p
i Adminie drogi, gdyby wpasc na jakis dobry pomysł, jak połączyc jedno z drugim to na 2 kompy bys zarobil ;]

jak wykorzystac twoje maszyny do robienia polproduktów dla amatorek prac recznych

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2012, 03:57:16 pm »
jeszzce pare razy musze przelakierowac, przykrecic zamkniecie i gotowe

tylko mam mały problem, niestety lekko wzór fabrycznej okładki  spod materiału na albumie przeswituje, nawet na focie to widac... musze pomyslec co z tym zrobic
miało byc cos z małym ksieciem ale nie moge cos do maszyny usiasc :P

Dorunia

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2012, 04:37:41 pm »
Ja używam do np. pudełka po butach podkładu z białej farby akrylowej. Po 24 godzinach naklejam serwetkę/papier używam zwykłego kleju wikol wymieszanego z wodą. Potem lakier też taki zwykły bezwonny, ekologiczny. Nie wpadłam na pomysł by tkaniną okleić, suuper!!

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2012, 05:38:37 pm »
ooo, tez robilam kiedys pudelka po butach, na prezenty, mąż do dzisiaj ma z wyszytym krzyżykiem piłkarzem w barwach ukochanego Lecha :D
uwielbiam bawic sie materialami, na zeszytach wychodzą najcudniej, tylko czasem ciezko owinac jak mocno kolorowa okladka jest. czasem oklejam pianką (taka jak do kladzenia paneli, albo ta ktora są zabezpieczone nowe meble, ta jest najlepsza ;), z Ikeii) wtedy przy okazji fajnie wypukle sie robią.
malowalam frabą skrzyneczki i ceramike, pod decoupage. w sumie nie wiem czemu nie wpadlam nigdy na to ze zeszyty tez bym mogla!
jak to fajnie tak sie powymieniac pomyslami :D
teraz kupilam batyst na ten album, podprasowalam flizelina ale i tak jelen przebija :P. no nic, potem będzie na tym jeszcze zdjęcie, ale to juz po Komunii, moze ludzie będą delikatni i beda udawac ze nie widac :)

zdarzylo mi sie juz nawet dlugopis obklejac :D (bylam swiadkową i zrobilam im dlugopis do podpisania aktów slubu w materiale z ktoprego byly inne dodatki prezentowe :D )

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2012, 05:42:01 pm »
aha, ale kleju do decoupagu tylko przy drewnianych gotowcach uzywam. i pewnie drugiego juz nie kupie ;) zeszyty itd obklejam na zwykly klej w sztyfcie (najrowniej i najszybciej) a brzegi i trudne elementy kleje na magic`a. polecam, nie znam lepszego :)

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2012, 07:07:50 pm »
Mi przydało by się nauczyć robić pudełka ponieważ robię dla ludzi puzzle ze zdjęciami i daję to ułożone zafoliowane na tekturze a fajnie by było jakbym pudełko jakieś do tego zrobił i dawał tak jak się kupuje puzzle czyli w kawałkach w pudełeczku.

Może macie jakiś pomysł jak w łatwy sposób zrobić pudełko wielkości powiedzmy 2 kostek margaryny.

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2012, 07:24:56 pm »
pudelko nie wiem, pewnie mozna kupic takie szablony do samodzielnego zlozenia

ale moglbys robic woreczki z nadrukowanym zdjeciem ?

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2012, 12:31:00 pm »
QRDE !!!!!!!!!!

No widzisz, to jest pomysł, zajefajnneeeeeeee, teraz tylko muszę sobie uszyć taki mały woreczek aby zobaczyć czy mi się uda, ile czasu zajmie mi wycięcie i uszycie takiego woreczka, zaciskanego na powiedzmy wstążeczkę zadrukowaną adresem sklepu ;)

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2012, 11:25:57 pm »
no, super z ta tasiemką
ja bym ci radziła, zeby było szybciej, nie robic woreczka z tunelem na tasiemke, tylko tasiemke przyszyc w jednym miejscu, na srodku, na wierzchu.  by sie obwiązywalo a na zwisajacych koncach byłby adres czy jak tam chcesz. tasiemka sie nie zgubi, bedzie czytelna itd
nie wiem czy umiem opisac o co mi chodzi, jakby co to pstrykne fote ;)
z szyciem tunelu na sznurek wiecej roboty i przewlekac by trzeba
a tak to w  godzine natrzaskasz mnostwo ;)

Admin

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2012, 09:33:00 pm »
No nie o trzaskanie chodzi bo puzzle z nadrukiem to sztukowe zamówienie, przeważnie po 1 sztuce robię zamówienie konkretnie dla kogoś na prezent ze zdjęciem.

Dorunia

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2012, 08:29:00 am »
Ja się jutro zabieram za komodę córci, ma być biała w ptaszki kolorowe. Nie kleiłam jeszcze serwetek z Ikei, nie mam pojęcia jak się będą zachować pod klejem. Może wypróbuję na ramce którą będę robić dla mamy na Dzień Matki. Na serwetkach są kwiatki więc może je użyję do ramki. Choć trochę kusi mnie koronka po sugestiach z materiałami  ???

agatik

• Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2012, 11:33:10 pm »
Dorunia a porób jakieś foty co?przed  w trakcie i po
spróbuj z materiałem, potem możesz spokojnie polakierować, wiec z brudzeniem nie będzie problemu
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 10:50:17 am wysłana przez Admin »