Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Dorunia

Strony: [1]
1
Dyskusja ogólna / Nie bójcie się ujawnić!! ZAPRASZAMY!!!
« dnia: Grudzień 10, 2012, 08:41:47 am  »
Widzę, że podczytuje forum sporo osób. Odwagi, ujawnijcie się, nie ma co się ukrywać!
Piszcie co lubicie produkować własnoręcznie, jakie macie pomysły, doświadczenie, pytania, chętnie coś nowego się dowiemy, oglądniemy  ;D ZAPRASZAMY!!

2
Pochwal się / Szyciowy recykling
« dnia: Październik 08, 2012, 10:44:27 am  »
Narzuta z prześcieradełek do małego łóżeczka


3
Ogólnie o ręcznym wykonaniu / Chlebak
« dnia: Czerwiec 20, 2012, 08:22:47 am  »
Stał sobie w domu chlebak, nie pasował do niczego, może teraz trochę bardziej się dopasował  ;)



A tak wygląda po metamorfozie i do kompletu zrobiłam dozownik do płyny do naczyń.


4
Ogólnie o ręcznym wykonaniu / Skrzyneczka
« dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:14:12 am  »
Robiłam ostatnio skrzyneczkę dla chrześnicy, niestety zapomniałam zrobić zdjęcie końcowe i przygotowanych motywów do wklejenia.

Zakupiłam skrzyneczkę w markecie budowlanym za kwotę 14,60 zł. Następnie ją wygładziłam papierem ściernym.
Oto skrzyneczka przed malowaniem



Pomalowałam tylko jedną warstwę białą akrylową farbą (farba firmy śnieżka, zakupiona również w markecie budowlanym), miałam zamiar nałożyć dwie warstwy białej farby, ale szkoda mi było rysunku drewna więc zostawiłam z jedną warstwą.



Potem wycięłam motyw z serwetki, rozdzieliłam i pozostawiłam warstwę tylko z nadrukiem i używając rozcieńczonego wikolu z wodą 2:1, przykleiłam motyw na skrzynkę (najpierw posmarowałam miejsce w którym przyklejałam kwiatek, potem nałożyłam motyw i na to posmarowałam jeszcze pędzelkiem dość grubo klejem dzięki temu drobne zmarszczki się wyrównały).



Następnie wkleiłam wydruk na papierze ksero, na dno skrzynki (imię chrześnicy w różnych językach), niestety papier lekko się zmarszczył, lepsza jest metoda z taśmą (przyklejamy taśmę przezroczystą do napisu, moczymy potem w wodzie około 15-20 min i ścieramy palcem papier, następnie przyklejamy taśmę tak jak inne motywy), musiałam na dno nałożyć więcej lakieru, a do tego w jednym miejscu napis mi się lekko pod klejem roztarł.
Niestety nie mam zdjęcia końcowego. Na całość nałożyłam 8 warstw (tyle zdążyłam)

5
Ogólnie o ręcznym wykonaniu / Wiklina papierowa
« dnia: Czerwiec 04, 2012, 08:55:42 am  »
Przeglądając net trafiłam na piękne prace wykonane z wikliny papierowej, a z racji, że mnie od dawna ciągło na wiklinę, ale wiklina to nie tak hop zafascynowała mnie wiklina papierowa. Próbowaliście coś z niej wyplatać. Ja na razie męczę się ze zrobieniem samej wikliny.

O takie cuda mi chodzi


6
Ogólnie o ręcznym wykonaniu / Zabawy z surowcami wtórnymi
« dnia: Maj 30, 2012, 03:57:25 pm  »
Za tą gąsienicę zdobyłam trzecie miejsce w szkolnym konkursie na zabawki z surowców wtórnych.


7
Pochwal się / Krzesełka
« dnia: Maj 30, 2012, 03:55:10 pm  »
Oto poduszki na krzesła po reanimacji.

Tu przed



A tutaj już po



Koszt pokrycia 6 krzeseł 22 zł  8)

8
Wszystko o Szyciu / Przeróbki ubrań
« dnia: Maj 11, 2012, 04:47:06 pm  »
Jak już pisałam muszę zmniejszyć moje ciuchy o jeden rozmiar. Niby nie wiele, ale jak człowiek schudnie to chciał by pokazać że ma tu i ówdzie mniej tego i owego, a nie schować pod ciuchami.
Dziś zmniejszyłam w biuście żakiecik. Podprułam podszewkę pod pachami i wyciągnęłam kawałki żakietu.Żakiet jest zwężany w pasie, więc zrobiłam zaszewki i z głowy, mam dopasowany żakiet. Idę w niedzielę na Pierwszą Komunię do synka znajomych, więc muszę w tempie ekspresowym coś wymyślić. No i mam problem ze spodniami, są w pasie luźne, a pasek mają taki zarąbisty wszyty, że ni jak to zszyć razem, zwęzić, jedyne co przychodzi mi do głowy to wywalić go zupełnie i wszyć z np. czarnej tkaniny nowy. Spodnie są szare, więc może nie było by tak źle. Chyba jednak rzucę się na zwężenie spódnicy przed niedzielą, to jest prostsze zadanie na tą chwilę chyba.  ::)

9
Przedstaw się / Pozdrawiam z polskiej wsi
« dnia: Maj 10, 2012, 12:43:16 pm  »
Witam

Jestem pełnoetatową mamą trójki dzieci, kocham swoją pracę. Ostatnio zafascynowało mnie dawanie drugiej szansy przedmiotom. Mam za sobą nieśmiałe próby, przygotowuję się do poważniejszych renowacji mebli u córki. Ale również daję drugą szansę "tkaninie". Uszyłam dwa dni temu komplet pokrowców na poduszki wzeszłe w jadalni używając do tego zasłon zakupionych ciucholandzie. Jestem na etapie porządków w garderobie, zmniejszyłam się o jeden rozmiar, a w kieszeniach po za zasmarkanymi chusteczkami nic nie ma. Więc muszę zreanimować to wszystko przy pomocy maszyny, łapek, pomysłu no i liczę ogromnie na Waszą pomoc.  8)

Strony: [1]