Aktualności: Forum na temat szycia, szydełkowania i haftowania zostało uruchomione, zapraszamy do dyskusji, do współtworzenia nowego forum z rękodziełem.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Admin

Strony: [1]
1
Dyskusja ogólna / Nasza Galeria zdjęć
« dnia: Maj 20, 2012, 09:08:22 pm  »
Tutaj zapraszam do komentowania, wypowiadania się na temat naszej galerii co zmienić co dodać, ...

Chciałbym aby jej obsługa była MEGA prosta i czytelna dla nas

2
Zdjęcia w internecie / Nasza Galeria zdjęć
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 02:24:27 pm  »
Aktualnie jestem na etapie tworzenia galerii zdjęć dla naszego forum oraz dla naszego serwisu Metki i Wszywki.

Oczywiście zdjęcia będzie można dodawać tylko z kategorii szycie, szydełkowanie, ręczna robota, każdy kto będzie zarejestrowany na forum będzie mógł dodawać zdjęcia do galerii.

Jak tylko będzie uruchomiona Galeria Zdjęć poproszę Was o opinie na temat jej funkcjonalności aby była przyjazna dla użytkownika a nie dla programisty ;)

3
Przedstaw się / pozdrowienia z Łowicza
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 08:27:08 am  »
Witam wszystkich

Zawodowo robię strony internetowe, jednak szycie nie jest mi obce ponieważ pracowałem przez rok jako elektryk w fabryce garniturów ;)

Kiedyś mama uczyła mnie robić na drutach i nawet szalik mi wyszedł, tato znowu szydełkował i robił kiedyś  firanki ale to zamierzchłe czasy były, teraz pewno takie firanki w cenie by były, no tak a ja jak zwykle o kasie tylko myślę  ;D

4
Domowe sposoby / Czyszczenie kapeluszy
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 05:48:31 pm  »
KAPELUSZ FILCOWY LUB PILŚNIOWY nie powinien być chowany do szafy bez dokładnego oczyszczenia czy uprania. Przede wszystkim odpruwamy i pierzemy wstążkę, dodając do płukania trochę cukru. Skórzany pasek wewnątrz kapelusza odginamy i watą zwilżoną benzyną ekstrakcyjną (ogień!) czyścimy część pod paskiem. Skórzany pasek czyści się mieszaniną wody z amoniakiem w proporcji 10:1.

Przygotowujemy mieszaninę spirytusu denaturowanego (1 łyżka), amoniaku (1 łyżka) i zimnej wody (1 szklanka). Następnie zwilżamy nią watę i czyścimy z zewnątrz cały kapelusz. Główkę wypychamy zgniecionymi gazetami, rondo rozkładamy płasko na stole i prasujemy przez zaparzaczkę, mocno przyciskając gorące żelazko. Aby na przyszłość zapobiec przepoceniu kapelusza, między filc a skórzany pasek wkłada się paski cienkiej bibuły (do atramentu), często je zmieniając.

5
Domowe sposoby / Czyszczenie krawatów
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 05:48:03 pm  »
KRAWATY WEŁNIANE czyści się szczotką maczaną w mieszaninie mydlanej wody z benzyną ekstrakcyjną w proporcji 1:1 lub papką z talku i benzyny.

KRAWATY JEDWABNE można pocierać suchą, sproszkowaną kredą lub szmatką zwilżoną rozpuszczalnikiem benzynowym (ogień!), często ją zmieniając. Kiedy krawat jest już czysty, zwilżamy go lekko wodą od wewnętrznej strony i owijamy dookoła butelki z gorącą wodą (im gorętsza tym lepiej). Już po dziesięciu minutach - będzie odświeżony i uprasowany.

6
Domowe sposoby / Domowe sposoby czyszczenia skóry
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 05:45:06 pm  »
Czyszczenie skóry można z powodzeniem przeprowadzić w domu, używając miękkich szmatek, wody, mydła, mieszanki mąki kartoflanej z benzyną albo amoniaku.

Skóra naturalna jest wysoko cenionym tworzywem, głównie ze względu na swoją wytrzymałość. Aby skórzane przedmioty posłużyły jak najdłużej warto o nie odpowiednio zadbać poprzez stosowanie właściwych metod czyszczenia skóry.

    Czyszczenie skóry wyprawionej i niewyprawionej

Do czyszczenia skóry wyprawionej trzeba przygotować wilgotne szmatki i mydło. Najlepsze jest mydło w płynie, ponieważ jest najwygodniejsze w użyciu. Na wilgotną szmatkę należy nałożyć trochę mydła i potrzeć nią skórę. Szmatka nie może być przemoczona, ale powinna być dokładnie wyciśnięta. Na koniec czystą, lekko wilgotną szmatką zmywa się ze skóry resztki mydła i wyciera ją do sucha miękkim ręcznikiem. Nie wolno płukać skóry wodą ani przemaczać jej. Po wyschnięciu skóry można wetrzeć w nią specjalną odżywkę, która dostępna jest w sklepach z akcesoriami do pielęgnacji odzieży skórzanej. Skórę niewyprawioną czyścić można gąbką lub ściereczką, na które nakłada się mydło. Następnie dosyć mocno należy zabrudzone miejsce pocierać, aż do wytworzenia piany. Na koniec wilgotną szmatką oczyszcza się skórę z resztek mydła i pozostawia do wyschnięcia. Kiedy skóra jest już idealnie sucha warto natłuścić ją przeznaczonymi do tego preparatami.


    Czyszczenie skóry gładkiej

Istnieje wiele domowych sposobów na mycie wyrobów skórzanych, na przykład toreb, walizek czy kurtek. Można do oczyszczania skóry gładkiej użyć roztworu amoniaku z wodą i przecierać nim zaplamioną część wyrobu skórzanego. Ponadto na tłuste plamy na skórze idealne jest połączenie mąki ziemniaczanej i benzyny. Powstałą papkę nakłada się na plamę i lekko wciera, po czym spłukuje. Tak oczyszczoną skórę warto zaimpregnować. W tym celu należy rozgrzać pudełko pasty do obuwia skórzanego. Można to uczynić, stawiając pudełko na azbestowej płytce umieszczonej na palniku kuchenki gazowej. Kiedy pasta uzyska płynną postać należy dolać do niej dużą ilość olejku rycynowego i połączyć składniki. Ciepłą mieszanką smaruje się skórę i pozostawia do wchłonięcia na kilka dni. Po tym czasie poleruje się skórę wełnianą lub filcową szmatką. Wyroby ze skóry lakierowanej najlepiej czyścić wilgotną ścierką i szybko osuszać czyszczone powierzchnie. Po oczyszczaniu skóry lakierowanej nie wolno używać do natłuszczania past do obuwia skórzanego, ale oliwy z oliwek z dodatkiem śmietany.

7
Domowe sposoby / Czym czyścić zamsz
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 05:43:32 pm  »
Zamszowe płaszcze i kurtki najlepiej jest oddać do pralni jednak można czyścić je samemu w domu.

Zamsz czyścimy zmywając go za pomocą gąbki wodą z dodatkiem odrobiny mydła lub innych delikatnych środków do prania.

Po umyciu zamsz należy płukać  przy użyciu szczotki z miękkiego włosia, moczonej w czystej, letniej wodzie.

Po wypłukanie należy powiesić do wyschnięcia.

W celu poprawienia koloru wyszczotkować gumową szczoteczką a na końcu szczotką z włosia.

8
Dyskusja ogólna / Propozycje działów
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 08:46:57 am  »
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje - sugestie na temat nowych działów, które warto by dodać aby urozmaicić nasze forum

proszę pisać śmiało  ;)

9
Dyskusja ogólna / Temat startowy
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 08:21:22 am  »
Na razie wolna gadka, ponieważ nie ma nawet działów założonych,

chciałbym aby to forum było na tematy domowego szycia, aby można wymienić się doświadczeniami ale również pogadać o pierdołach  ;)

Jak przystało na Admina jest to pierwszy historyczny post na forum  ;D

Strony: [1]